Önder Dil Kurucu Müdürü İngilizce Öğretmeni Mustafa Köksal, Amerika’dan GRE sınavı yapma yetkisini aldıklarını aktararak, ilk sınavın 30 Eylü’de yapılacağını aktardı.

ÖNDER DİL GRE SINAV MERKEZİ OLDU

Önder Dil, yurt dışında özellikle Amerika’da, üniversite okumak, yüksek lisans veya doktora yapmak isteyenlerin bizdeki ALES karşılığı olarak girmesi gereken GRE (Graduate Record Examination) sınavının merkezi oldu.

GRE SINAVI DA ARTIK ÖNDER DİL’DE

Önder Dil’in ayrıca Eskişehir’in ilk ve tek TOEFL IBT test merkezi olduğunu ve 2006 yılından beri bu sınavı da başarıyla gerçekleştirdiğini hatırlatan Köksal, “TOEFL da dünyadaki çok prestijli bir sınavdır, biz hem bunun eğitimini yani kursunu veriyoruz hem de sınav merkeziyiz” şeklinde konuştu. TOEFL IBT ve TOEIC sınavlarını da 2006 yılından bu yana yaptıklarının bilgisini paylaşan Köksal, şimdi ise; uzun zamandır araştırdığı GRE sınav merkezi olmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti. GRE sınavı hakkında da bilgi veren Köksal, “Bizdeki ÖSS veya ALES sınavının bir benzeridir, Öğrencilerin sözel, sayısal, yazma ve düşünme becerilerini ölçmektedir.” dedi.G?nderen: esgundem