Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen Minik Şimşekler Projesi futbol alanında ilgi, yatkınlık ve yetenekleri olan bireylerin belirlenmesi ve yeteneklerini tam olarak geliştirmeleri için var olan eğitim ortamlarından ve fırsatlarından yararlanmalarının sağlanması ve yeni eğitim program ve ortamlarının oluşturulması amacıyla gerçekleştirilmektedir.

İlimizdeki 6-10 yaş grubu öğrenim gören öğrencilere yönelik olan bu proje 36 ay sürecektir. Okullarımızda atanamayan Beden Eğitimi öğretmenleri Halk Eğitim Merkezleri tarafından istihdam edilerek eğitici olarak görev yapmışlardır. 2019-2020 eğiti-öğretim yılında başlatılan Minik Şimşekler Ligi'ne 77 ilkokulun katılımıyla 1.400 öğrenciye spor yaptırılarak ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarılmıştır. Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını sebebiyle oluşturulan karma takımların müsabakalarına mart ayında ara verilmiştir. Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerinde karma takımlar oluşturulana kadar toplam 438 müsabaka oynatılmış ve 2.190 gol atılmıştır.

Karma takımların müsabakaları 12 Ekim 2020 tarihinde Orhangazi Ortaokulunda başlamıştır. Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerindeki okullarımızdan belirlenen yetenekli öğrenciler oluşturulan karmalardan sonra yönlendirmeleri yapılacaktır.

 G?nderen: haberler