15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası ve aynı zamanda emekli polis Zeki Kılınç, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi (AÖS) Medya ve İletişim bölümüne kaydını yaptırarak yeniden öğrenci oldu. 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde 1996 yılında Sosyal Bilimler önlisans programını, ardından 2010'da da İktisat Bölümü’nü tamamlayarak mezun olan Kılınç, 2020 yılında da üçüncü diplomasını Adalet programını başarıyla tamamlayarak aldı. Zeki Kılınç son olarak Medya ve İletişim Bölümüne kaydını yaptırarak yeniden Anadolu Üniversiteli oldu.

Rektör Erdal telefonla bizzat arayarak tebrik etti

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, eğitim hayatındaki başarılarından dolayı Zeki Kılınç’ı bizzat arayarak yeni öğretim sürecinin kendisi için hayırlı olmasını diledi. Kılınç’a tebriklerini iletirken, pandemi koşulları nedeniyle telefonla tebrik etmek durumunda kaldığını belirten Rektör Erdal, “Oğlunuz ülkemiz için büyük bir fedakârlık örneğidir. Siz de eğitim hayatınızda gösterdiğiniz azimle gençlere örnek olmaya devam ediyorsunuz. Sizin azminiz, öğrenmenin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunun en güzel örneği. Bu farkındalıkla eminim ki birçok insana yol gösteriyorsunuz, sizi gönülden kutlarım.” ifadelerini kullandı.

Zeki Kılınç ise Rektör Erdal’a gösterdiği hassasiyet için teşekkür ederek, Anadolu Üniversitesi’nin daima şehit aileleri ile gaziler ve onların ailelerine sahip çıktığını bildiğini söyledi. Anadolu Üniversitesi’nin şehit aileleri, gazi ve gazi aile üyelerinin, Açıköğretim Sistemi’nden aldıkları öğretimin bedelsiz olması nedeniyle teşekkür eden Kılınç, “Anadolu Üniversitesi’ni şehit ve gazi ailelerine önem verdiğini bildiğim için tercih ettim. Size ve ekibinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Umarım önümüzdeki süreç tüm ülkemiz ve milletimiz adına daha aydınlık olur. Nezaketiniz ve samimiyetiniz için tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 G?nderen: haber