Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Sağlık İletişimi Sempozyumu’na ev sahipliği yapacak. Sağlık iletişimi alanında çalışmalarda bulunan medya ve sağlık profesyonelleri ile akademisyenler iki gün sürecek sempozyumda bir araya gelecek. Sempozyum kapsamında 40’a yakın bildiri sunumunun dışında davetli özel oturumlar ve çeşitli etkinlikler de gerçekleştirilecek.

İletişim Bilimleri Fakültesi Frig Salonu’nda 7 Kasım Perşembe günü saat 09.00’da gerçekleştirilecek açılış törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Erten Çomaklı, Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Taşdemir ve Kıbrıs Tabipler Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut katılacak.

Sempozyum hakkında bilgi veren Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Erkan Yüksel, toplantıda sağlık iletişiminin farklı boyutlarının masaya yatırılacağını belirtti. Sempozyumda sağlık personeli-hasta iletişimi, sağlık kurumlarında iletişim, sağlık okuryazarlığı, medyada sağlık konusunun sunumu, sağlık kampanyaları, sosyal medya ve sağlık gibi konu başlıklarının ele alınacağını kaydeden Yüksel, şunları söyledi:

“İki gün sürecek sempozyumda sabah oturumlarımız Prof. Dr. Şükrü Torun’un gerçekleştireceği ‘Sabahın Ritmi’ programı ile başlayacak. Perşembe günü saat 13.30’da fakültemizde Ekrem Borazan ve Aziz Yavuzdoğan’ın ‘Edebiyatçı Portreleri’ Karikatür Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Cuma günü Yaratıcı Drama Eğitmeni, fakültemiz mezunu İmran Duman’ın ‘Yaratıcı Dramayla Sağlık İletişim Çalışmaları’ adlı bir etkinliğimiz olacak. Ayrıca iki ayrı davetli oturumda sağlık iletişimi alanında çalışmalarda bulunan hocalarımızın konuşmalarını dinleyeceğiz. Sempozyum kapsamında 40’a yakın bildiriyle sağlık iletişiminin farklı boyutlarını irdelemeye çalışacağız. Sağlık iletişimi alanına ilgi duyan herkesi iki gün sürecek sempozyuma dinleyici olarak katılmaya davet ediyoruz. Sempozyum programı ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi almak için https://www.saglik-iletisimi.org sempozyum web sayfamız ziyaret edilebilir .”

 G?nderen: haber