Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Polonya Varşova Müzik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hab. Wlodzimierz Zalewski’yi ağırladı. Zalewski, Üniversitemiz Devlet Konservatuarı öğrencileriyle “masterclass” eğitimi gerçekleştirdi. 8 Nisan Pazartesi başlayan ve dört gün süren eğitim, 12 Nisan Cuma günü Anadolu Üniversitesi Ergin Orbey Uygulama Sahnesi’nde gerçekleştirilen final konseriyle son buldu.

Prof. Dr. Zalewski: “Türkiye’de olmaktan çok memnunum.”

Prof. Dr. Anatol Jagoda’nın daveti üzerine ülkemize gelen Zalewski şöyle konuştu: “Türkiye’de olmaktan çok memnunum. Zaten bu 5. ya da 6. gelişim. Buradaki gençlerin çok güzel sesleri var. Bu güzel seslerin iyi, doğru, düzgün bir şekilde kullanılabilmesi için daha derin ve dikkatli bir şekilde şan tekniğine, müzik kalitesine ve yorumlamalarına bakılmalı. Biz de burada daha Avrupai bir yorumla eserleri seslendirmeleri için çalışıyoruz.”

Öğrencilerden eğitime yoğun katılım

Eğitim sonrası gerçekleştirilen konserde, öğrenciler eserleri seslendirirken Prof. Dr. Anatol Jagoda da piyanosuyla eşlik etti. Anatol “Öğrencilerimizin konserde bize, neyi ne kadar öğrendiklerini göstermeleri lazım. Öğrenciler ne kadar çabuk öğreniyorlar ve yaptıkları yanlışlıkları ne kadar çabuk düzeltebiliyorlar bunları göreceğiz” dedi. Ayrıca öğrencilerin Masterclass’a yoğun ilgi göstermelerinden dolayı çok memnun olduğunu belirtti. Etkinlik, öğrencilere katılım sertifikaları verilmesinin ardından sona erdi.

 G?nderen: haber