Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde gerçekleştirilen ´´Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek´´ yarışmasında kapsamında Edebi Eser kategorisinde Eskişehir il birincisi Yavuz Selim İlkokulu öğrencisi Nisanur ÖZDAĞ, Okul Müdürü Erhan BENGİ, Sınıf Öğretmeni Çiğdem TARHAN, Rehberlik Öğretmeni Sinan Devrim ÜLGÜN ve Sınıf Öğretmeni Gülşah BAYIRLI ve kulüp öğrencileri, İlçe Milli Müdürü Vekilimiz Sayın Ömer KARACA´YI makamlarında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

İl birincisi olan öğrenci Nisanur ÖZDAĞ eserini okuyarak başarı belgesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekilimiz Ömer KARACA´YA sundular.

Keyifli geçen bir sohbetin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekilimiz Ömer KARACA başarısından dolayı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, çeşitli ikramlarda bulundular.

Yavuz Selim İlkokulu Okul Müdürü Erhan BENGİ ‘ nin destekleri, sınıf Öğretmenleri Çiğdem TARHAN ve Gülşah BAYIRLI ’ nın  rehberliğinde sınıf öğrencileriyle hazırladıkları ; Toplum hizmeti Ve Sosyal Farkındalık Projesi olan ‘’Doğada Sadece Parmak İzin Kalsın’’ sloganı ile hayata geçirilen projenin tanıtımı gerçekleştirildi.

Projeden sorumlu öğretmen ve öğrencilerin el emekleriyle hazırladıkları doğa dostu bez çantalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Sayın Ömer KARACA ‘ya takdim edildi. Projenin minik kahramanı öğrenciler 0(sıfır) Atık Doğaya Değer Kattık Ulusal Farkındalık çalışmalarına destek olmak amacı ile yola çıktıklarını ve okullarında hayata geçirilen proje ile hedeflerinin okuldaki tüm paydaşları temiz bir çevre ve doğa için yapılabilecek çalışmalar noktasında harekete geçirmek olduğunu ve toplumun her kesiminin bu konuya dikkatini çekerek toplumsal bir duyarlılık ve farkındalık oluşturmak istediklerini ifade ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Ömer KARACA ise bu anlamlı ve önemli projeyi hayata geçiren Yavuz Selim İlkokulu Müdürü Erhan BENGİ nezdinde projede görev alan tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek projenin ulusal bir nitelik kazanması yönünde çok değerli fikir ve katkılarını sunacaklarını ifade ettiler.

Keyifli geçen bir sohbetin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer KARACA öğretmen ve öğrencileri çeşitli ikramlarda bulundular.G?nderen: haber