Anadolu Üniversitesi Kariye Kulübü’nün düzenlediği “Sermaye piyasalarında dönüşüm ve kariyer” adlı panel, 11 Mart Pazartesi günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlık Salonu’nda gerçekleştirildi. Panele İİBF Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ethem Esen, Maliye Bölümü başkanı Prof. Dr. Şebnem Tosunoğlu ve Maliye Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Erkan Üymez katıldı.

Amaç sermaye piyasalarında yaşanan dönüşüm ile ilgili farkındalık yaratmak

Panelin açılışında konuşan Maliye Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şebnem Tosunoğlu panelin düzenlenme amacının sermaye piyasalarında son dönemde yaşanan dönüşüm ile ilgili olarak bir farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tosunoğlu, Maliye Bölümü ve Kariyer Kulübü’nün gerçekleştirilen etkinlikte çok büyük paylarının olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Dünya'da bir dönüşüm var, her şeyde olduğu gibi sizin önünüzdeki kariyer planlarınızda da büyük bir dönüşüm ve değişim var. Dolayısıyla kendinizi buna göre hazırlamanız oldukça önemli. Bizim buradaki amacımız da sizlere biraz ışık tutabilmek. Tabi biz bunları ne kadar anlatsak da ders yoğunlukları sebebiyle tam amacına ulaşamıyor. Bu sebeple meslekten değerli insanların bu konuda size yol göstereceğini düşünüyorum. Özellikle bu alanlarda kariyer yapacak arkadaşlar için bu etkinliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Gün boyu sürecek programda; İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş adına Enerji ve Emtia Takas Ekibi Başuzmanı Fatih Nas, Merkezi Kayıt Kurulu A.Ş adına Veri Depolama Müdürlüğü Kıdemli Uzmanı Setenay Yağanoğlu, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği adına İnceleme ve Gözetim Müdürlüğü Kıdemli Uzmanı Serhat Tahsin İşler, Sermaye Piyasası Kurulu adına Kurumsal İletişim Dairesi Başuzmanı Müge Çetin, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği adına Doruk Karşı ve Caner Coşkun, Sermaye Piyasası Lisanslama, Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş adına Lisanslama, Sınav ve Sicil Birimi Uzmanı Orhan Özekinci alanlarıyla ilgili bilgilerini paylaşacak.

 G?nderen: haber