POLONYA'DAKİ VARŞOVA TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ  Eskişehir Fatih Fen Lisesi Proje Heyetini kabul etti

Eskişehir Fatih Fen Lisesi; ''Avrupa Birliği Erasmus+ Okul Eğitimi'' projesi kapsamında, robotik çalışması için, Polonya'daki çalıştaya katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyonuna uygun olarak 'bilişim teknolojileri, kodlama ve robotik atölye çalışmalarından oluşan' projenin koordinatörlüğünü; İngilizce Öğretmeni Reyhan Bilgili yürütüyor. Polonya hareketliliğine katılan İngilizce Öğretmeni Asuman Baş, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Feride Turan ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İsmail Topkaya rehberliğinde; Fatih Çakır, Emre Hayatoğlu, Bahri Barış Kayan, Mercan Yıldırım ve Berke Can Göktaş isimli öğrenciler, Polonya'da, ülkemizi başarıyla temsil ettiler.

Polonya'daki Varşova Türk Büyükelçisi Tunç Üğdül; 'robot tasarlama ve programlama' çalışmasından dönen proje heyetini, Kançılarya’da kabul etti.  Polonya'daki Varşova Türk Büyükelçisi Tunç Üğdül; görev yaptığı ülkelerle ilgili deneyimlerine yönelik, öğrencilerin sorduğu soruları cevapladı ve onlara tavsiyelerde bulundu. Şair Yahya Kemal'in de üç yıl görev yaptığı Varşova Büyükelçiliği’nde; milli  şairimiz  de yad edildi.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRG?nderen: haber